top of page
Search

آموزش پیانو آنلاین و هر آنچه در مورد آن باید بدانید.


نکات مهم آموزش پیانو
نکات مهم آموزش پیانو


همواره یادگیری ساز و موسیقی بسیار لذت‌بخش بوده است. ساز پیانو به عنوان یکی از محبوب‌ترین سازها در بین مردم دنیا می‌باشد. نواختن پیانو و صدای آرامش بخش آن در محافل عمومی و خصوصی، هر شنونده‌ای را به وجد می‌آورد. صدای دلنشین پیانو سبب شده هنرجویان بسیاری تمایل به یادگیری و نواختن آن داشته باشند. از این رو مراکز حضوری مختلف و همچنین وب‌سایت‌های تخصصی، آموزش پیانو آنلاین را در لیست خدمات آموزشی خود ارائه می‌کنند.


معرفی ساز پیانو و شناخت ساختار آن

به پیانو لقب مادر سازها را داده‌اند. این ساز محبوب توسط بارتولومئو کریستافوری در شهر پادووای ایتالیا اختراع شد. پیانو دارای یک صفحه‌ی کلید است که کلیدهای سیاه و سفیدی بر روی آن قرار گرفته است. به هر یک از این کلیدها، کلاویه گفته می­شود. نوازنده با ضربه‌زدن به کلاویه‌ها، قطعه را اجرا می‌کند.

صدای خروجی پیانو از نتیجه‌ی برخورد چکش‌های داخل ساز با سیم‌های فلزی آن است. این چکش‌ها با فشرده‌شدن کلیدها (کلاویه ها) به حرکت درمی­آیند. سیم‌های داخلی نیز به صفحه‌ای به نام صفحه صدا متصل‌اند که صدا را تقویت می­کنند. علاوه بر کلیدها، هر پیانو معمولاً دو یا سه عدد پدال نیز دارد. پدال دمپر، سوستنوتو و پدال کم‌صدا که بر روی نت و صدای تولیدشده تاثیر می‌گذارند.


آموزش پیانو
آموزش پیانو


نحوه‌ی خرید و انتخاب ساز پیانو

اگر می‌خواهید برای اولین بار این ساز را یاد بگیرید و در کلاس‌های آموزش پیانو شرکت کنید، می‌توانید از سازهای متوسط برای افراد مبتدی استفاده کنید. البته هرچقدر کیفیت ساز بیشتر باشد، صدای خروجی بهتر و قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. معمولاً پیانوهای آکوستیک قیمت بالاتری نسبت به دیجیتال دارند.

قبل از خرید حتماً پیانوهای مختلف را امتحان کرده و اگر ساز مورد نظر خود را یافتید، یک قطعه کامل با آن بنوازید. همچنین اگر بتوانید یک فرد متخصص و آشنا در این زمینه را در حین خرید به همراه داشته باشید، پیانوی بهتری را تهیه خواهید کرد. برندهای نام‌آشنای پیانو، بهترین گزینه جهت خریداری محسوب می‌شوند. قبل از خرید، درباره‌ی برندهای مختلف پیانو تحقیق کرده و سپس معتبرترین آنها را انتخاب نمایید. یاماها، کاوایی، بوسندورفر و کاسیو از جمله برندهای باکیفیت پیانو هستند.

قبل از خرید حتماً قطعات داخلی پیانو را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشند. برای این‌کار داخل پیانو را چک کنید. پدال‌ها، چکش‌ها و سیم‌ها را از لحاظ کارکرد و سالم‌بودن بررسی نمایید. همچنین بدنه و زیر پیانو را نیز چک کنید که شکستگی یا صدمه‌ای نداشته باشند. در پایان از شرایط گارانتی ساز اطلاع یابید.


اصول خرید پیانو

اصول یادگیری و آموزش پیانو

اولین گام جهت یادگیری آشنایی با یک معلم خوب و حرفه‌ای است. آموزش پیانو باید به صورت اصولی و دقیق انجام بگیرد. همچنین خرید یک ساز باکیفیت نیز در روند یادگیری بسیار تاثیر دارد. تئوری موسیقی نقش مهمی در نوازندگی حرفه‌ای دارد. فراگرفتن این تئوری به شما در درک اصولی جزئیات موسیقی کمک بسیاری می‌کند. بنابراین علاوه بر یادگیری ساز، از آموختن تئوری موسیقی و نت خوانی غافل نشوید.

یکی از موارد ابتدایی که در آموزش پیانو به صورت آموزش آنلاین به هنرجو گفته می‌شود، نحوه‌ی نشستن صحیح و پوزیشن پست ساز است. اصل اول و مهم قرارگیری در حالت 90 درجه با کلاویه‌ها است، به‌گونه‌ای که قوز نکرده باشید. صاف بنشینید و آرنج خود را کمی بالاتر از صفحه کلید قرار دهید. با رعایت این موارد کمتر خسته شده و از شکل‌گیری عادات بد نشستن حین نوازندگی جلوگیری می‌شود.


آموزش آنلاین یا حضوری؟

پاسخ این سوال به خود شما بستگی دارد. بسیاری از افراد علاقمند ممکن است به دلیل مسیر رفت و آمد یا مشغله‌های روزانه قادر به شرکت در کلاس‌های حضوری نباشند. در نتیجه زمان یادگیری را به تاخیر انداخته و با گذشت زمان، موارد دیگری در الویت آنان قرار می‌گیرد. امروزه آموزش آنلاین به عنوان یکی از روش‌های نوین یادگیری محسوب شده و راهکار مناسبی برای آموزش بی حد و مرز است. کلاس‌های آنلاین مختلفی وجود دارند که به شکل اصولی و صحیح ساز‌های مختلف از جمله پیانو را آموزش می‌دهند.سخن آخر

آموزش پیانو در کلاس آنلاین یا همان کلاس آنلاین پیانو یکی از بهترین پیشنهادهای دنیای پرمشغله‌ی امروز ما می‌باشد. اگر قبل از شروع و ثبت نام در یک کلاس پیانو، قصد خرید آن را دارید، حتما با یک متخصص این کار را انجام دهید و باتوجه به بودجه‌ی خود هزینه کنید. برندهای مختلفی در این حوزه وجود دارند. در ادامه نیاز به آشنایی با اصول اولیه نشستن، شناخت ساز و جزئیات دیگر می‌باشد. برای تسلط به همه‌ی این موارد در انتخاب کلاس پیانو دقت کنید. کلاس آنلاین آموزش پیانو یکی از پیشنهادات درسون به شما می‌باشد. با ثبت نام در این کلاس‌ها امکان حضور افراد در همه‌ی رده‌های سنی وجود داشته و با انتخاب زمان دلخواهتان به آرزوی خود دست پیدا خواهید کرد. برای مشاهده‌ی لیست و پروفایل معلم‌های پیانوی درسون به این لینک مراجعه کنید.

17 views0 comments

Komentar


bottom of page