top of page
Search

خبرنامه‌ی درسون منتشر شد

Updated: Jul 25, 2023


به چهارمین خبرنامه‌ی درسون خوش آمدید. در این شماره نگاهی بر رویدادهای اخیر درسون انداخته و وبسایت انگلیسی، معلمان و کارگاه‌های جدید را به شما معرفی خواهیم کرد. برای مطالعه‌ی این موارد خوشحال می‌شویم تا پایان خبرنامه با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید از همین حالا برای شرکت در یکی از کلاس‌های آنلاین درسون، به این لینک مراجعه کرده و موقع ثبت‌نام با واردکردن کد DarsoonNews4 به میزان ۱۰% تا پایان ماه ژوئن از تخفیف خود استفاده کنید.

 

وب‌سایت انگلیسی درسون، امکان جدیدی برای آموزش آنلاین افراد غیرفارسی‌زبان در سراسر دنیاست. ‌این وب‌سایت در رشته‌های متعددی همچون هنر، زبان، موسیقی، ورزش، علوم و شطرنج، معلم‌های باتجربه و فوق‌العاده‌ای را که تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند، معرفی می‌کند.

خوشحال می‌شویم این بخش را به دوستان و اطرافیان غیرفارسی‌زبان خود معرفی کنید. برای آشنایی بیشتر با معلمان و رشته‌ها روی تصویر زیر کلیک کنید.


 

در این مدت معلمان مختلفی به درسون پیوستند که از تجربه و تخصصی بالایی در رشته‌ی خود برخوردارند. خبر خوب اینکه در رشته‌هایی همچون زیست‌شناسی، نجوم، برنامه‌نویسی با زبان پایتون، یادگیری ماشین، ریاضی، بازی اتللو، اتوکد، آواز ایرانی، زبان فارسی و شطرنج معلمان بیشتری شما را همراهی خواهند کرد.

در بخش زیر به‌صورت مختصر، این عزیزان را به شما معرفی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده‌ی ویدئو و سوابق آموزشی معلمان به لینک هر یک مراجعه کنید.


آموزش فارسی آنلاین

آشنایی با شیوه‌ی تدریس فرناز شریفی

در کلاس آنلاین آموزش ریاضی


"بنابر شغل دومم که برنامه‌ریزی آموزشی در مدارس بین‌المللی هست، مطالعاتی روی سیستم‌های آموزشی مختلف داشتم. این موضوع خیلی من‌را در برنامه‌ریزی کلاس‌ها کمک می‌کند و شیوه‌ی تدریسم برگرفته از این موضوع می‌باشد که دانش‌آموز از چه کشوریست، در سیستم آموزشی آن‌ها اتصالات مفاهیم کجا صورت می‌گیرد، مفاهیم پایه کدام‌ها هستند و در قالب کدامین موضوعات بومی یا بین‌المللی باید به حل مسئله پرداخت. همچنین، ذهن دانش‌آموز را با راه حل‌های مختلف، خلاقانه و شهودی آشنا می‌کنم و از تکنولوژی‌های متناسب با هر پایه و مقطع نیزدر تدریس بهره می‌برم." 

آشنایی با شیوه‌ی تدریس

رضا آقامحمدی

در کلاس آنلاین آموزش زیست‌شناسی


"تدریس زیست‌شناسی کاملا مفهومیه و به کمک تصاویر و انیمیشن‌ها، ساختار و عملکرد جاندار دقیقا بررسی می‌شه. موضوعات و مطالب زیست‌شناسی در کتب مختلف درسی، از مدرسه تا دانشگاه، تا حدودی مشترکه و در هر مقطع مطالب با توجه به نیاز دانش‌آموزان تدریس می‌شه. کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی زیست‌شناسی نوشته شده و همگی از کتب رفرنس اقتباس شده که این موضوعات شامل موارد زیر است:

شیمی حیات (The Chemistry Of Life)، سلول (The Cell)، ژنتیک (Genetics)، تاریخچه‌ی تکامل زیستی (Mechanisms of Evolution)، ساختار و عملکرد گیاهان (Plant Form and Function)، ساختار و عملکرد جانوران (Animal Form and Function)، اکولوژی (Ecology) بسته به مقطع و پایه و علاقه، موضوع مناسب تدریس خواهد شد."


 


آشنایی با شیوه‌ی تدریس باران بحری

در کلاس آنلاین آموزش نجوم


"از اونجایی‌که فقط حرف زدن و معادله نوشتن خیلی حوصله‌سربر و سخت هست! اولویت من انتخاب مسائل واقعی و روزمره برای توضیح فیزیک هست. خوشبختانه، تو فیزیک و نجوم هم بسیار بسیار مثال‌های دم‌دستی وجود داره که بشه ازشون استفاده کرد. مثل خوردن دو تا توپ به‌هم، نگاه کردن به رنگین‌کمون، پرت کردن اشیا و...

همیشه برای هرموضوعی سعی می‌کنم یه فیلم قبلش با هم نگاه کنیم از یه آزمایش، و بدون این‌که یهو وارد ریاضیات مساله بشیم، در مورد اون پدیده به صورت شهودی صحبت کنیم. در طول کلاس اسکرین رو به اشتراک میگذارم و برای نوشتن از قلم نوری استفاده می‌کنم. خیلی دوست دارم جزوه‌های کلاسم پر از عکس و نمودار باشند و برای همین از انواع نرم‌افزارهای مختلف استفاده می‌کنم که شکل‌های سه‌بعدی و متحرک و ... رو ببینیم و مهم هم نیست چقدر برای خودم تکراری باشه، هربار ذوق می‌کنم از دیدنشون :)) همچنین، ترجیحم این هست که میکروفون بچه‌ها همیشه باز باشه سر کلاس و حتی کامنت‌های پراکنده رو هم بشنوم."


 


آشنایی با شیوه‌ی تدریس طاهر قریشی

در کلاس آنلاین آموزش آواز ایرانی


"در کلاسی که با‌هم خواهیم داشت، اصول صحیح تولید صوت مطرح می‌شه و سعی می‌کنیم که طبیعی‌تر و راحت‌تر صدا تولید کنیم. مباحث فن‌بیان و ادای شعر مطرح می‌شه تا بتونیم کلام رو به بهترین شکل ادا کنیم. همچنین، بسته به علاقه‌ی هنرجو، مباحث فوق در زمین بازی‌ای که می‌تونه ردیف آوازی ایرانی و یا تصانیف و آهنگ‌های سنتی و تلفیقی باشه، تمرین می‌شه تا به‌مرور ما گوش قوی‌تری پیدا کنیم، صدای بهتری تولید کنیم و آواز دلنشین‌تری بخونیم."


 


آشنایی با شیوه‌ی تدریس علیرضا یوسفی

در کلاس آنلاین آموزش زیست‌شناسی


"خب، خب، رسیدیم به بخش جالب کار. ببین این‌جا حفظ کردن ممنوعه چون‌که تا الان هرچی حفظ کردیم، دیر یا زود از یادمون رفته. با روش تحلیلی باهم یاد می‌گیریم که می‌شه زیست‌شناسی رو زندگی کرد، نه حفظ. بعدشم کلی ویدئو و پاورپوینت جالب، طبق هر درس داریم که کلاسمونو رنگی می‌کنن. برا این‌که دیگه خیالمون راحت شه جزوه‌ی FBQ خودمو بهت میدم. پس آشنا شو با عالی‌جناب FBQ = Functional Biology Questionnaire

اگه می‌خوای یه دور‌خیز خوب داشته باشی برای علوم پزشکی در دانشگاه یا حداقل از دنیای زیست‌شناسی لذت ببری با من همراه شو!"


 

https://www.darsoon.com/tutors/170

آشنایی با شیوه‌ی تدریس فاطمه بدری

در کلاس آنلاین آموزش زبان فارسی


"برنامه‌ی سوادآموزی کودکان در کلاس من بر‌پایه‌ی رویکرد تعادلی و تقویت سه مهارت اصلی استوار است:

‌- فراگیری مهارت خواندن و نوشتن

- توسعه‌ی دایره واژگان

- تقویت درک مطلب

برای تقویت این مهارت‌ها نمی‌توان تنها روی یک کتاب متمرکز بود، چراکه هیچ کتابی به تنهایی تمامی این مهارت‌ها را تقویت نخواهد کرد. بنابراین کتاب‌های داستان باکیفیت بخش جدایی‌ناپذیر آموزش من هستند. هر جلسه ابتدا با کودک کتابی را می‌خوانیم، کتابی که تصویرگری خوبی داشته باشد، محتوای کتاب با سن کودک و دایره‌ی واژگان او مطابقت داشته باشد، کتاب چندین لایه داشته باشد که هر بار خواندن آن، لایه‌ی جدیدی را برای کودک آشکار می‌کند و درنهایت برای کودک جذاب باشد. پس از خواندن کتاب، چند واژه جدید انتخاب می‌کنیم و روی دیوار واژگان کودک می‌چسبانیم. دیوار واژگان در روند سوادآموزی بار اصلی را بر دوش دارد. به‌مرور، کودک ابتدا کل‌خوانی کلمات را یاد می‌گیرد و سپس با آواها و نشانه‌های زبان فارسی آشنا می‌شود. در این مسیر عموما کودکان خودشان نشانه‌های زبان فارسی را کشف می‌کنند. به این شکل کودکان یادگیرنده‌ی فعال هستند و لذت جست‌وجوگری را تجربه می‌کنند."


 

آشنایی با شیوه‌ی تدریس مهدی چراغ بیگی

در کلاس آنلاین آموزش زبان چینی


"ما بحث آموزش رو توی کلاس‌هامون با توجه به نیاز شما برنامه ریزی می‌کنیم، یعنی چی؟ یعنی اگر شما قصد شرکت توی آزمون رو داشته باشین ما کتاب‌های آزمون‌محور رو بر پایه‌ی آزمون با شما کار می‌کنیم. اگر قصد مهاجرت شغلی یا مهاجرت تحصیلی رو داشته باشین ما بر پایه‌ی محاوره کلاس‌ها رو با شما پیش خواهیم برد. بیشتر هدف من هم تقویت پایه‌ی زبانی به‌خصوص لهجه‌ی شما هست که بیشترین حساسیت رو توی زبان چینی داره."


 


آشنایی با شیوه‌ی تدریس میثم هدیه‌لو

در کلاس آنلاین آموزش ریاضی


"طبق تجربه‌ی خودم و آموزش‌هایی که دیدم، من معمولا سعی می‌کنم این موارد را به‌عنوان شیوه‌ی تدریس خودم رعایت کنم:

در گام اول، معتقدم شناخت دقیق از قدرت یادگیری و روش یادگیری دانش‌آموز یا دانشجو خیلی اهمیت دارد و همچنین رابطه‌ی دانش‌آموز یا دانشجو با ریاضیات. جز‌ء‌نگر یا کل‌نگر بودن، تصویری یا کلامی بودن شخص و موارد دیگر کمک می‌کنه که روش‌های صحیح آموزش برای اون شخص به‌کارگرفته بشه. درگام دوم، ایجاد فضای آموزشی صحیح با دانش‌آموز یا دانشجو و ایجاد تعامل سازنده با او که بستگی کامل به توانایی معلم دارد، مثل ایجاد فضای مناسب برای تمرکز و فکر کردن، ایجاد علاقه‌مندی و ارتباط گرفتن با ریاضیات در شخص. در گام سوم، بر‌اساس نیاز به دقت در تدریس ریاضیات در فضای مجازی، مهم است بخش قابل ملاحظه‌ای از زمان کلاس صرف یاد‌ دادن روش‌های حل مساله و تمرین شود. بالاخره در گام آخر، از دانش‌آموز یا دانشجو می‌خواهم به‌طور خلاصه مطالب یاد گرفته شده را به زبان خود بیان کند."


 


آشنایی با شیوه‌ی تدریس آرین امانی

در کلاس آنلاین آموزش

پایتون و یادگیری ماشین


"طبق تجربه‌ی شخصی خودم، یادگیری برنامه‌نویسی، حتما نیاز به تمرین و کار عملی داره و صرفا با گوش کردن به کلاس نمی‌شه اونچه که باید رو یاد گرفت، برای همین خیلی برام مهمه که کلاس، یه کلاس تعاملی باشه و با هم سر کلاس کد بزنیم و مباحث رو تمرین کنیم. یه سرفصل حدودا ثابتی دارم که معمولا کورس‌های دانشگاهی هم از همین سرفصل‌ها پیروی می‌کنن، ولی جزئیاتش برای هر دانشجو می‌تونه متفاوت باشه. فضای کلاس راحت و جذاب هست تا ارتباط بهتری شکل بگیره و بعد از هر جلسه هم، تمرینی برای موضوع همون جلسه داده می‌شه که سطح و حجم تمرین هم می‌تونه بسته به علاقه و شوق دانشجو متفاوت باشه و فقط جنبه‌ی یادگیری داره."


 

آشنایی با شیوه‌ی تدریس

سعید مرتاضیان

در کلاس آنلاین آموزش شطرنج


"شیوه‌ی تدریس من براساس متد ICS یا مدرسه‌ی شطرنج جهانی است که بر پایه‌ی آموزش گام به گام در هر سطح، تشویق و تشویق، ایجاد انگیزه و روحیه‌ی بیشتر برای ادامه‌ی مسیر می‌باشد.ایجاد رقابت و جنگندگی شاگردان در قالب مسابقات مختلف، چه حل تمرین چه رویارویی دو نفره یا تیمی برای رسیدن به موفقیت در مسیر یادگیری را کمک‌کننده می‌دانم. آموزش را به زبان فارسی انجام می دهم و تسلط کامل به همه‌ی اصطلاحات شطرنج به زبان انگلیسی را دارم."


 

آشنایی با شیوه‌ی تدریس

فاطمه تراشی کاشانی

در کلاس آنلاین آموزش بازی اتللو


"بازی رو با اشتراک‌ گذاشتن صفحه‌ی اتللو، طرح معما، آنالیز حرکت‌های خاص موجود توی مسابقات جهانی گذشته و البته بازی کردن، تدریس می‌کنم. در‌ کل قراره شروع، وسط و آخر بازی، تاکتیک، استراتژی‌های معروف و کاربردی رو نه به‌ ترتیب، بلکه طبق نیاز و سطح دانش‌آموز باهم یاد بگیریم و از اتللو باهم لذت ببریم." 


آشنایی با شیوه‌ی تدریس

آرش دانش

در کلاس آنلاین آموزش پایتون


"از حدود ۴ سال پیش که تدریس برنامه‌نویسی رو در دانشگاه الزهرا شروع کردم، شیوه‌های مختلف تدریس رو امتحان کردم و به این خاطر که دانشجوها از رشته‌های مختلف بودند، یاد گرفتم که طوری تدریس کنم تا هر فردی با هر سطح از علاقه‌مندی بتونه از کلاس استفاده کنه. همراه با هم کد خواهیم زد و نتیجه رو می‌بینیم و سوالات رو پاسخ می‌دیم و رفع اشکال می‌کنیم. تکالیفی هم برای زمان‌های آزاد شما در نظر می‌گیریم که در ابتدای جلسه‌ی بعد مجدد با هم بررسی کرده و پیشنهاد‌هایی برای بهتر‌شدن کدها خواهم داد." 


آشنایی با شیوه‌ی تدریس

ندا فارسی‌زاده

در کلاس آنلاین آموزش

AutoCad, 3D Max, V-Ray


"سلام، ندا هستم. دانشجوی دکتری معماری و شهر‌سازی. تدریس رو از سال ۹۲ با مجتمع فنی تهران شروع کردم و بعدها با جهاد دانشگاهی ادامه دادم. بسیار علاقه‌مند به طراحی داخلی و نرم‌افزارهای مربوطه هستم و از یاد دادن آنچه بلد هستم به دیگران لذت می‌برم.

با توجه به نیاز شما به داشتن نمونه‌ی کار بعد از اتمام دوره، شیوه‌ی تدریس پروژه‌محور خواهد بود." 


افسون لاشایی عزیز یکی از معلمان بسیار حرفه‌ای و صبور درسون است که از شروع فعالیت با شاگردان متعددی همراه بوده و کلاس‌های فوق‌العاده‌ای را برگزار کرده است.

در این شماره از خبرنامه‌ی درسون گپ‌وگفتی با ایشان داشته و از روزمرگی‌ها و علایق‌شان پرسیدیم. پیشنهاد می‌کنیم برای مطالعه‌ی این مصاحبه به لینک زیر مراجعه کنید. 

در مدت‌زمانی که گذشت رویدادها، کارگاه آنلاین و کلاس‌های متعدد بسیاری با موفقیت اجرا شد. از این بابت بسیار خوشحالیم و امیدواریم بتوانیم برنامه‌هایی با کیفیت برای پاسخ به نیاز شما ارائه کنیم. برخی از این رویدادها به شرح زیر هستند؛


برای آشنایی بیشتر با شرایط شرکت در هر رویداد می‌توانید با همکاران ما در درسون ارتباط گرفته و ثبت‌نام کنید.


 

درسون یک پلتفرم برای پیداکردن معلم خصوصی آنلاین است که در بیش از ۵۰ رشته‌ی متنوع همچون زبان فارسی، هنر، موسیقی، ریاضی، علوم، برنامه‌نویسی، زبان، شطرنج و ورزش فعال است.

فراموش نکنید برای شرکت در کلاس‌های آنلاین درسون تا پایان ماه ژوئن فرصت دارید که از تخفیف ۱۰% با کد تخفیف DarsoonNews4 استفاده کنید.

لطفا با معرفی درسون به دوستان و اطرافیان خود از ما حمایت کنید.
53 views0 comments

Comments


bottom of page