top of page
Search

فلسفه برای کودکان چیست؟

Updated: Oct 28, 2023واژه‌ی فلسفه برای کودکان یا philosophy for children که به آن فبک هم گفته می‌شود، یکی از کلاس‌های پرطرفدار بین والدین و شاگردان است. این دوره‌ها با هدف رشد و تربیت صحیح کودکان و نوجوانان پایه‌گذاری شده‌اند. ما در درسون هم به همین منظور کارگاه آنلاینی برگزار کردیم و با والدین و کودکان فارسی‌زبان به گفتگو پرداختیم.
در دوره‌های فلسفه برای کودکان چه چیزهایی آموزش داده می‌شود؟


در ابتدا باید از مزایای شرکت در این دوره‌ها بگوییم و اینکه فلسفه برای کودکان چه تاثیری روی رشد و تربیت کودکان دارد؟

فلسفه برای کودکان روی سه موضوع مهم تمرکز دارد؛

  • تفکر خلاقانه

  • تفکر نقادانه

  • تفکر مراقبتی

با نگاهی به هر یک از موارد بالا می‌توان به اهمیت آشنایی کودکان با این دوره‌ها پی برد. در همین راستا و به منظور رشد مهارت‌های تحلیل و استدلال، آموزش خود مراقبتی به کودکان و پرورش خلاقیت در آنان کارگاه آنلاینی در درسون با همراهی اکرم کارگری گرامی برگزار شد. در این کارگاه که با استقبال بسیار خوبی از طرف والدین و کودکان مواجه شد، خانم کارگری تکنیک‌های بسیار جالبی برای معرفی خود و دیگر شرکت‌کنندگان به کار گرفتند.

معرفی کتاب و داستان‌های مرتبط با پرسش‌های کودکان و روش پاسخگویی به آن‌ها در کلاس مطرح شد. اکرم کارگری گرامی نیز در این ارتباط کتاب‌های بسیار خوب و کاربردی به والدین معرفی کردند.

داستان این کتاب‌ها از تجربه‌های واقعی در زندگی روزمره بچه‌ها الهام گرفته است و از این رو در باورپذیری و همذات پنداری کودکان نقش مهمی داشت.

علاوه بر آن، قدرت تخیل و تفکر کودک تحریک شده و او را به پاسخ‌دهی متفکرانه در برابر هر سوال هدایت کرد. اما نکته‌ی جالب‌تر این کارگاه، سوالات عجیب و خارق‌العاده‌ای بود که بچه‌ها از تسهیل‌گر خود می‌پرسیدند و این نشان از دنیای گسترده ذهن آنان داشت.این کارگاه با خوشی و شادی به پایان رسید، اما ما سعی می‌کنیم برگزاری کلاس‌های فبک برای کودکان فارسی‌زبان خارج از ایران را ادامه دهیم. به امید دیدار فرزندان شما در این برنامه‌ها.

راستی اگر شما و یا دوستانتان هم تمایل داشتید می‌توانید با ما از طریق راه‌های ارتباطی درسون در تماس باشید تا فرزندان خود را در این کلاس‌های گروهی و کلاس آنلاین خصوصی ثبت‌نام کنید.

25 views0 comments

Comments


bottom of page