top of page
Search

معرفی ابزارهای آموزش زبان فارسی به کودکان

Updated: Nov 11, 2023


معرفی ابزارهای آموزش زبان فارسی برای کودکان خارج از ایران
معرفی ابزارهای آموزش زبان فارسی برای کودکان

ویژه برنامه‌ی آنلاین درسون با موضوع " چالش‌ها و راهکارهای آموزش زبان فارسی به کودکان" در تاریخ ۱۳ اپریل ۲۰۲۳ برگزار شد. مهمانان این برنامه خانم‌ها؛ مرجان قورچیان ( مدرس زبان فارسی و دارای مدرک دکترای زبان‌شناسی)، رزا موذنی ( کارشناس ارشد کشورشناسی و معلم فارسی درسون ) و آقای مهران راد ( نویسنده، شاعر و مدرس زبان فارسی ) بودند.

در این نشست در ابتدا به روش‌های ایجاد انگیزه در کودکان پرداخته شد، در ادامه به دلایل مقاومت کودکان در برابر یادگیری زبان فارسی یا زبان مادری نگاهی کرده و راهکارهای مقابله با آنان بررسی شد. در پایان هم ابزارهای آموزشی همچون فیلم، اپلیکیشن، کتاب، شعر و موسیقی به والدین معرفی شدند. برای آشنایی با جزئیات این ابزارها با ما در ادامه‌ی این مطلب همراه باشید؛راهکار ایجاد علاقه با رزا موذنی


روش‌ها و راه‌های بسیاری برای علاقه‌مندسازی کودکان به یادگیری زبان فارسی وجود دارد. یکی از این روش‌ها پخش موسیقی فارسی و برنامه‌های فارسی‌زبانی است که مناسب کودک شما هستند. به طور کلی پیشنهاد می‌شود قبل از انتخاب هر منبع آموزشی، آن‌ها را به خوبی بررسی کنید و درصورتی‌که با استانداردهای تربیتیِ شما همخوانی دارند، برای فرزند خود در نظر بگیرید.


معرفی اپلیکیشن و پلتفرم‌های آموزش زبان فارسی به کودکان

خانم مرجان قورچیان یکی از مهمانان برنامه، پلتفرهایی همچون OZNOZ و یا YOUTUBE را پیشنهاد دادند. با مراجعه به هریک از این وبسایت‌ها و جستجوی کلمه‌ی مرتبط با آموزش زبان فارسی می‌توانید به‌راحتی به منابع خوبی دست پیدا کنید. اپلیکیشن‌های بسیاری نیز در بستر وب وجود دارند که بهتر است قبل از انتخاب به میزان رضایت کاربران دیگر توجه کنید. ما در این بخش از درسون دو اپلیکیشن غولک ( آموزش الفبای فارسی ) و ترانه‌های شاد کودکانه ( اجرای شعر و ترانه برای کودکان ) را پیشنهاد کرده‌ایم.

همانطور که گفته شد موارد متعددی برای بازی کودکان شما به زبان فارسی وجود دارند، اما بسیاری از این ابزار نیازمند پرداخت مبلغی برای ادامه‌ی بازی خواهند بود. این امر برای کسانی که خارج از کشور حضور دارند ممکن است کمی دشوار باشد. پس انتخاب بهترین اپلیکیشن با شما...
معرفی کتاب و بازی آموزشی با مهران راد

مهران راد، شاعر، نویسنده و معلم خوش‌ذوقی است که در طول برنامه به زبانی ساده و شیوا از چالش‌ها و راهکارهای آموزش زبان فارسی برای والدین صحبت کرد. ایشان کتاب‌هایی همچون ( آسان بخوان، آسان بنویس ) ، ( فارسی بیاموزیم ) ، ( فارسی آموز ادبی ) و ... را معرفی کردند.

یکی از ابزارهای کاربردی، معرفی بازی‌های گروهی برای آموزش زبان فارسی بود که در وبسایت شخصی مهران راد به نام ساده‌ی پرنقش ( بخش بازی‌های آموزشی ) قابل مشاهده ‌می‌باشد. در این فایل بازی‌های مختلفی برای یادگیری زبان فارسی معرفی شده‌اند.در ادامه از شما دعوت می‌کنیم ویدئوی کامل این برنامه را در بخش زیر مشاهده کنید؛درسون پلتفرم برگزاری کلاس خصوصی آنلاین و برگزارکننده‌ی نشست‌ها و سخنرانی‌هایی در مورد دغدغه‌های فارسی‌زبانان خارج از کشور می‌باشد. برای آشنایی با کلاس‌های خصوصی و معلمان درسون به این لینک مراجعه کنید.


416 views0 comments

留言


bottom of page