top of page
Search

معرفی کتاب سه‌بعدی "ضحاک" اثری ارزشمند از حمید رحمانیان
کتاب ضحاک یکی از آن کتاب‌های جالب و ارزشمندی است که توسط حمید رحمانیان گرامی (تصویرگر و خالق سری کتاب‌های شاهنامه) تالیف و طراحی شده است. کتابی که بین فارسی‌زبانان خارج کشور بسیار محبوب است و در اولین نگاه، نظر کودک و بزرگ را به خود جلب می‌کند. همچنین کتاب‌های رستم و شاهنامه هم چشم‌نواز و بی‌نظیرند. کافی‌ است فقط یکبار این آثار را از نزدیک ببینید، احتمالا شما هم از پیچیدگی طراحی و تصویرگری آن حیزت‌زده خواهید شد.


کتاب ضحاک اثری از حمید رحمانیان

کتاب ضحاک و رستم با تکنیک پاپ‌آپ بوک طراحی شده‌اند (از آن مدل کتاب‌‌های سه‌بعدی که از کودکی با آن‌ها خاطره داریم)، کتاب شاهنامه‌ی فردوسی هم با تصاویر بسیار زیبای خود چشم و دل را می‌نوازد.


داستان برگزاری کارگاه شب یلدا با حمید رحمانیان


اوایل پاییز بود که به برگزاری جشن شب یلدا برای کودکان فارسی‌زبان فکر می‌کردیم و قصد داشتیم این آیین باستانی را برای بچه‌های نسل دوم زنده نگه داریم. یکی از دوستان به سری‌آثار حمید رحمانیان اشاره کرد و گفت که دعوت از ایشان برای معرفی کتاب‌ها، دقیقا همان روش زنده‌نگه‌داشتن تاریخ کشورمان است. ما هم مشتاقانه گفتیم چه چیزی از این بهتر؟...

پس بی‌درنگ از حمید رحمانیان گرامی برای شرکت در کارگاه شب یلدا دعوت کردیم و ایشان هم با رویی گشاده از ما استقبال کردند.
شب یلدا رسید، روم آنلاین برنامه پُر بود از بچه‌هایی که یک‌به‌یک به کارگاه اضافه می‌شدند. خیلی نگذشته بود که دیدیم تعداد زیادی از بچه‌های فارسی‌زبان خارج کشور با اشتیاق پای مانیتور نشسته‌اند، دروغ چرا خودمان هم ذوق داشتیم و منتظر شروع برنامه بودیم.

آقای رحمانیان شروع به روایت ضحاک کردند، باورمان نمی‌شد تک‌تک بچه‌ها، بی‌هیچ حرکتی فقط به داستان گوش می‌دادند. هر صفحه از کتاب که باز می‌شد قصه‌ی شیرینی در خود داشت. شک نداریم کتاب سه‌بعدی ضحاک آن شب در ذهن و خاطر بچه‌ها جا خوش کرد.

اگر دوست داشتید شما هم این برنامه را تماشا کنید، روی ویدئوی زیر بزنید.جالب است بدانید، حمید رحمانیان گرامی علاوه بر خلق آثاری مکتوب، کارگردانی تئاترهای آهنگ شمال (Song of the North) و پرهای آتش (Feathers of Fire: A Persian Epic) با تکنیک سایه را نیز در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارند.

آن شب بسیاری از خانواده‌ها درخواست معرفی روشی برای خرید کتاب ضحاک حمید رحمانیان را داشتند. ما هم قول دادیم که در کانادا امکان تهیه‌ی آن را فراهم کنیم.

خبر خوب اینکه خانه‌ی کتاب پرستوک به عنوان یکی از بهترین فروشگاه‌ کتاب‌های فارسی‌زبان هم‌اکنون این کتاب‌ها را موجود کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک از نحوه‌ی ثبت سفارش کتاب مطلع شوید.


22 views0 comments
bottom of page