Search

پاسخ به سوالات شما در مورد فعالیت درسون

Updated: Oct 30


با سلام به شما همراهان درسون

با توجه به وضعیت کنونی، ما مجموعه سوال و جواب زیر را آماده کرده‌ایم و از شما دعوت می‌کنیم که مطالعه بفرمایید. اگر سوال دیگری دارید در بخش ارتباط با ما پیام خود را بگذارید.

· وضعیت برگزاری کلاسهای درسون چگونه است؟

تعداد کلاس‌ها در ماه اخیر نسبت به میانگین چند ماه گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است که دلیل اصلی آن شرایط کنونی، اختلالات اینترنتی و مشکلات دسترسی بعضی از معلمین به پلتفرمهای برگزاری کلاس است. همچنین درخواست‌های جدید درسون نسبت به میانگین چند ماه اخیر به نصف کاهش پیدا کرده است که متاثر از اوضاع اخیر و توقف تبلیغات است.


· آیا همچنان می‌توان برای کلاسهای جدید درخواست داد و آیا زمان پاسخگویی و هماهنگی جلسه‌ی معرفی تغییری کرده است؟

بله، درخواست‌های جدید همچنان رسیدگی می‌شود و معلمانی که به هر دلیلی امکان برگزاری کلاس نداشته باشند، دکمه‌ی درخواستشان فعال نیست. احتمالا در بعضی موارد به دلیل اختلالات اینترنتی ممکن است معلم با تاخیر یکی دو روزه به شما پاسخ دهد که از این بابت پوزش می‌خواهیم. تمام تلاش ما این است که هماهنگی برای جلسه‌ی معرفی مانند گذشته به سرعت و حداکثر تا سه روز بعد از ثبت درخواست انجام شود.


· وضعیت بروز بودن داشبورد شاگردان چگونه است و آیا در ارسال ایمیلها و پیامهای درسون درباره‌ی پایان بسته‌های کلاس تغییری حاصل شده است؟