top of page
Search

پاسخ به سوالات شما در مورد فعالیت درسون

Updated: Feb 6


با سلام به شما همراهان درسون

با توجه به وضعیت کنونی، ما مجموعه سوال و جواب زیر را آماده کرده‌ایم و از شما دعوت می‌کنیم که مطالعه بفرمایید. اگر سوال دیگری دارید در بخش ارتباط با درسون پیام خود را بگذارید.

· وضعیت برگزاری کلاس‌های درسون چگونه است؟

تعداد کلاس‌ها در ماه اخیر نسبت به میانگین چند ماه گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است که دلیل اصلی آن شرایط کنونی، اختلالات اینترنتی و مشکلات دسترسی بعضی از معلمین به پلتفرم‌های برگزاری کلاس است. همچنین درخواست‌های جدید درسون نسبت به میانگین چند ماه اخیر به نصف کاهش پیدا کرده است که متاثر از اوضاع اخیر و توقف تبلیغات است.


· آیا همچنان می‌توان برای کلاس‌های جدید درخواست داد و آیا زمان پاسخگویی و هماهنگی جلسه‌ی معرفی تغییری کرده است؟

بله، درخواست‌های جدید همچنان رسیدگی می‌شود و معلمانی که به هر دلیلی امکان برگزاری کلاس نداشته باشند، دکمه‌ی درخواستشان فعال نیست. احتمالا در بعضی موارد به دلیل اختلالات اینترنتی ممکن است معلم با تاخیر یکی دو روزه به شما پاسخ دهد که از این بابت پوزش می‌خواهیم. تمام تلاش ما این است که هماهنگی برای جلسه‌ی معرفی مانند گذشته به سرعت و حداکثر تا سه روز بعد از ثبت درخواست انجام شود.


· وضعیت به‌روز بودن داشبورد شاگردان چگونه است و آیا در ارسال ایمیل‌ها و پیام‌های درسون درباره‌ی پایان بسته‌های کلاس تغییری حاصل شده است؟

ارتباط با شاگردان از طریق واتس‌اپ و ایمیل تغییری نسبت به گذشته پیدا نکرده است. داشبورد شاگردان نسبت به گذشته با تاخیر یک تا دو روز به‌روز می‌شود. برای چند معلم خاص ممکن است این تاخیر بیشتر از گذشته باشد.


· وضعیت پلتفرم‌های ارتباطی بین شاگردان و معلمان چگونه است؟

متاسفانه دسترسی به واتس‌اپ برای بسیاری از معلمین سخت شده است. این مساله قاعده‌ی مشخصی ندارد و بسته به روز، ساعت شبانه‌روز، شهر و منطقه‌ی محل سکونت، شرکت تامین کننده‌ی اینترنت، اینترنت گوشی یا خانه متفاوت است و قابل پیش‌بینی هم نیست. از این رو توصیه‌ی ما به معلمین این بوده است که اگر امکان ارتباط با واتس‌اپ را ندارند با ایمیل با شما در ارتباط باشند. البته همچنان بسیاری از ارتباطات بین معلمان و شاگردان از طریق واتس‌اپ انجام می‌گیرد.
· وضعیت پلتفرم‌های برگزاری کلاس چگونه است؟

در حال حاضر به نظر می‌رسد بهترین پلتفرم برگزاری کلاس گوگل‌میت است. اسکایپ برای بعضی از کاربرها به تازگی رفع فیلتر شده است و آن هم ممکن است گزینه‌ی مناسبی باشد. بعضی از معلمین هم ممکن است از اسکای‌روم استفاده کنند که یک پلتفرم بومی است. توصیه‌ی ما این است که از بین این گزینه‌ها انتخاب شود.


· معلم پاسخ پیام واتس‌اپی من را نداده است. چه کار باید بکنم؟

لطفا به ما اطلاع دهید و ما سریعا با معلم از طریق تلفن یا پیامک تماس می‌گیریم و شما را در جریان قرار می‌دهیم.


· وضعیت کلاس‌های گروهی و یا تورنمنت‌های شطرنج که در روزهای تعطیل برگزار می‌شد چگونه است؟

ما تمایل داشتیم با آغاز ماه سپتامبر کلاس‌های گروهی را شروع کنیم که با اتفاقات اخیر تصمیم به توقف آن گرفتیم. با تغییر شرایط حتما این کلاس‌ها دوباره شروع خواهد شد.


· چرا در شرایط کنونی شما همچنان به فعالیت اقتصادی خود ادامه می‌دهید؟

درسون پلتفرمی است که ارتباط بین شاگردان و معلمان را برقرار می‌کند. ما به خواست شاگردان و معلمان خود احترام می‌گذاریم و برگزار کردن یا نکردن کلاس‌ها را در این شرایط به انتخاب آنها گذاشته‌ایم. ما در درسون به سهم خود فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را مگر در موارد استثنائی و مرتبط متوقف کرده‌ایم.


· با توجه به کاهش تعداد کلاس‌ها، درسون چه اقدامات حمایتی انجام داده است؟

ما در درسون شرایط جدید را درک می‌کنیم و هر کمکی را که به معلمان بتوانیم بکنیم دریغ نمی‌کنیم. به عنوان مثال در جهت حمایت از معلمین عزیزی که در این شرایط و با توجه به اختلالات اینترنتی امکان برگزاری کلاس‌ها را چون گذشته نداشته‌اند، ما کمیسیون خود را از ۲۰ درصد به ۱۰ درصد کاهش داده‌ایم.


· ما شاگردان چه کمکی می‌توانیم بکنیم؟

شما شاگردان پشتیبانان همیشگی درسون هستید. خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهاداتتون را به‌ویژه با توجه به اوضاع اخیر با ما در میان بگذارید. از این که شرایط پیش آمده را درک می‌کنید و با صبوری، همراه ما و معلمین عزیز هستید سپاسگزاریم.


· دورنمای فعالیت درسون در صورت تداوم وضعیت کنونی چیست؟

درسون در حال تدوین یک برنامه‌ی طرح اضطراری (Contingency Plan) است که بتوانیم در صورت تداوم وضع موجود یا اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی مشابه در آینده همچنان به بهترین وجه خدمات خود را ارایه دهیم. در این مسیر از شنیدن پیشنهادات و نظرات شما استقبال می‌کنیم.37 views0 comments

Commentaires


bottom of page