top of page
سعیده
average rating is null out of 5

... از ... نظر

... از ... نظر

سعیده سلیمی

عروسک‌سازی با رویکرد داستان‌های شاهنامه‌ی فردوسی و هنر کودک

مناسب برای: خردسال، کودک، نوجوان

میزان تسلط به زبان انگلیسی: متوسط

مهارت‌ها:

وضعیت زمان‌های معلم

این کلاس را هدیه دهید

زمان جلسات: ۴۵ دقیقه | هزینه 16.5 دلار کانادا

درباره‌ی من:

سعیده سلیمی هستم، یک مادر، عروسک‌ساز و quilt maker. مربی عروسک‌سازی و آموزش هنر کودک، نوجوان و مربی‌ها و تسهیل‌گران هنر. در این سال‌ها در بخش مدیریت آموزشی بر مبنای هنر و ادبیات نیز مشغول بوده‌ام.عاشق عروسک‌ها از هر شهر، اقلیم و کشوری هستم. ‌‌من مجموعه‌ای غنی از عروسک‌های اقوام و ملل گوناگون دارم که بخشی از آن‌ها را خودم ساخته‌ام و بخشی دیگر، ره‌آورد سفرهایم بوده است. من با عروسک‌ها به صلح و دوستی با دنیای کوچک‌مان و مهرورزی به ساکنین آن از هر قوم، نژاد و تفاوتی رسیده‌ام. دنیای عروسک‌‌ها، سرشار از قصه و داستان است، داستان‌هایی از زبان انسان‌هایی که دیگر نیستند (ادبیات شفاهی) و داستان‌هایی که از ذهن خالقانی برخواسته‌اند که منبع عشق و دوستی، شجاعت، دلاوری و زندگی بوده‌اند.


درباره‌ی من:

شیوه‌ی تدریس:

شیوه‌ی تدریس:

در کلاس‌هایم، با قصه‌ها و افسانه‌ها که بخشی از شاهنامه، بخشی از ادبیات شفاهی و گاهی بخش‌هایی از ادبیات کلاسیک غرب هستند، پیش می‌رویم. داستان، برای هنر‌‌جوی عروسک‌ساز بازگویی می‌شود. سپس، مشغول ساخت می‌شویم. ساخت عروسک برای شخصیت اصلی داستان، بر مبنای ساخت عروسک سنتی از یک فرهنگ یا اقلیم است. متریال‌ها را سعی می‌کنیم از پارچه‌ها و مواد بازیافتی استفاده کنیم و تا سر حد امکان به روش سنتی ساخت عروسک وفادار باشیم. در ساخت عروسک، هدف لذت بردن از آن فعالیت است که در این مسیر اهدافی چون دست‌ورزی، خلاقیت، افزایش دایره‌ی لغات کودک و نوجوان، همچنین اطلاعات تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی آن عروسک مد‌نظر می‌باشد.

سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

  • ۱۷سال سابقه‌ی تدریس هنر کودک در مدرسه، آموزشگاه‌های هنری و موزه‌ی عروسک‌ها

  •  تجربه‌ی ساخت و عروسک‌گردانی در تأتر تک‌بال به کارگردانی آذر مبارکی

  •  تجربه‌ی تدریس به کودکان، نوجوانان و مربی‌های هنر و دبستان در خارج و داخل کشور

  •  تجربه‌ی ساخت لحاف قصه‌گو و عروسک‌هایش برای مهدکودک پرچین، آکادمی هنر کودک و نوجوان، مدرسه‌ی پسرانه‌ی کلام مهر و موسسه چکاوک 

مدرک تحصیلی

نظرات

نظرات

نظر 1

bottom of page