top of page
باران
average rating is null out of 5

... از ... نظر

... از ... نظر

باران بحری

ریاضی، نجوم

مناسب برای: نوجوان، بزرگسال

میزان تسلط به زبان انگلیسی: خوب

مهارت‌ها:

وضعیت زمان‌های معلم

این کلاس را هدیه دهید

زمان جلسات: ۶۰ دقیقه | هزینه 11 دلار کانادا

درباره‌ی من:

سلام. من باران هستم و علائقم تو دو تا چیز خلاصه می‌شه: ۱. نقاشی و کار هنری ۲. فهمیدن موضوعات اسرار‌آمیز و معماها! 

 من به اسرار طبیعت و دنیای واقعی علاقه‌مندم و یکی از اسرارآمیزترین بخش‌‌های طبیعت، آسمون، فضا و ستاره‌ها‌ست. نه‌تنها بسیار قشنگه وقتی نگاهش می‌کنیم، بلکه ناشناخته هست، شاید یکم ترسناک باشه ولی در نهایت یاد‌گرفتنش خیلی خیلی لذت‌بخشه. برای درک کردن اونچه توی فضا اتفاق می‌‌افته باید فیزیک یاد‌گرفت و ریاضی. حقیقتش من خیلی از سوال حل کردن می‌ترسیدم. سخت بود برام تا با سوالای ریاضی و فیزیک مواجه بشم و ندونم چیکار باید بکنم سرشون. وقتی وارد المپیاد نجوم شدم، ناچارا با ترسم باید روبرو می‌شدم و خوشحالم از این اتفاق. الان نه‌تنها ریاضی و فیزیک رو می‌فهمم، بلکه یاد‌ گرفتم چطوری با یه مشکل یا سوال جدید مواجه بشم و قدم به قدم حلش کنم حتی اگه اولش ترسناکه و هیچ ایده‌ای براش ندارم و قشنگ‌ترین بخش تدریس برای من همین هست. این‌که دست یکی رو بگیرم ببرم توی این فضا، و علاوه‌بر ریاضی فیزیک، تجربه‌ام رو باهاش به اشتراک بذارم که چطوری باید یادگرفت و سوال حل کرد. دومین جاذبه‌ی تدریس هم برام وقتیه که خودم سر کلاس موقع درس دادن، یه چیزیو میفهمم که قبلا بلد نبودم.درباره‌ی من:

شیوه‌ی تدریس:

شیوه‌ی تدریس:

برای تدریس ریاضی (خصوصا به گروه کودک و نوجوان) ترجیحم این هست که اول کتابی به عنوان منبع درس تعیین کنیم. این کتاب اصولا بهتره که کتاب مدرسه باشه تا کلاس در راستای بهبود نمرات و عملکرد آکادمیک دانش‌آموز باشه. همچنین ممکنه شما بخواید برای یه مبحث خاص مثل آمار و احتمال کلاس بگیرید و منبع خاصی نداشته باشید که در این صورت تو جلسه‌ی معرفی نیازسنجی صورت خواهد گرفت و با توجه به چیزی که می‌خواید یاد بگیرید یه طرح درس چیده میشه. در صورت تمایل بین کلاس‌ها هم تمارین هفتگی و مروری داده میشه برای این‌که تسلط روی مباحث پیدا کنید. من دوست دارم ریاضی رو با مثال‌های واقعی توضیح بدم تا توی ذهن بمونه و همچنین این تفکر به وجود نیاد که این درس‌ها همش یه سری چیز بی‌خوده و به درد نمی‌خوره و به زور بخوایم فقط حفظش کنیم (چیزی که خیلیا در مورد ریاضی می‌گن 😄). از اونجایی‌که فقط حرف زدن و معادله نوشتن خیلی حوصله‌سربر و سخت هست! اولویت من انتخاب مسائل واقعی و روزمره برای توضیح فیزیک هست. خوشبختانه، تو فیزیک و نجوم هم بسیار بسیار مثال‌های دم‌دستی وجود داره که بشه ازشون استفاده کرد. مثل خوردن دو تا توپ بهم، نگاه کردن به رنگین‌کمون، پرت کردن اشیا و... 

همیشه برای هرموضوعی سعی می‌کنم یه فیلم قبلش با هم نگاه کنیم از یه آزمایش، و بدون این‌که یهو وارد ریاضیات مساله بشیم، در مورد اون پدیده به صورت شهودی صحبت کنیم. در طول کلاس اسکرین رو به اشتراک میگذارم و برای نوشتن از قلم نوری استفاده می‌کنم. خیلی دوست دارم جزوه‌های کلاسم پر از عکس و نمودار باشند و برای همین از انواع نرم‌افزارهای مختلف استفاده می‌کنم که شکل‌های سه‌بعدی و متحرک و ... رو ببینیم و مهم هم نیست چقدر برای خودم تکراری باشه، هربار ذوق می‌کنم از دیدنشون :)) همچنین، ترجیحم این هست که میکروفون بچه‌ها همیشه باز باشه سر کلاس و حتی کامنت‌های پراکنده رو هم بشنوم. سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

  • دانشجوی کارشناسی‌ارشد دانشگاه آلتو فنلاند

  • دانشجوی کارشناسی علوم کامپیوتر دانشگاه شریف 

  • برنده‌ی مدال نقره‌ی المپیاد نجوم

  • ۵ سال تدریس المپیاد نجوم و اخترفیزیک در مدرسه‌ی فرزانگان۲ تهران حضوری و آنلاین

  • ۱ سال تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک به دانش‌آموزان دبیرستان بین‌المللی (براساس کتاب Pearson)

  • ۳ سال تدریس المپیاد نجوم در دیگر مدارس تیزهوشان (فرزانگان‌های شیراز، مازندران، البرز)

  • ۳ سال تدریس ریاضی و المپیاد نجوم در موسسه‌ی آیریسک

  • برگزاری کارگاه‌های حل تمرین فیزیک ۱ در دانشگاهمدرک تحصیلی

نظرات

نظرات

نظر 1

bottom of page