ثمین

4.7 ستاره | 3 نظر

ثمین اسپرغم

قصه‌های عامیانه و اساطیر ایرانی، فارسی برای بزرگسالان غیرایرانی

مناسب برای: نوجوان و بزرگسال

میزان تسلط به زبان انگلیسی: متوسط

undefined

این کلاس را هدیه دهید

زمان جلسات: ۶۰ دقیقه | هزینه 10 دلار

درباره من:

من معلمم و شیفته‌ی شغلم. از شاگردانم انرژی و انگیزه می‌گیرم و می‌کوشم که من و کلاس‌هایم نیز برای آن‌ها چنین باشیم. از کودکی عاشق خواندن بودم و پرواز بر بال‌های لطیف قصه‌های شگفت و داستان‌های فانتزی برایم شیرین‌ترین تفریح بود. کتابخوانی‌های کودکی دریچه‌ای شد رو به مسیری دراز اما پر نقش و نگار و دلنواز که سرانجام مرا به دانشکده‌ی ادبیات و گروه زبان و ادبیات فارسی کشاند و بدین ترتیب کتاب‌ها، این دوستان بی‌زبان سخن‌دان کودکی، همنشینان همیشگی‌ام شدند و ادبیات فارسی و داستان‌های شیرینش بخشی جدا‌نشدنی از زندگی‌ام.  


شیوه تدریس:

روش تدریس و کتاب‌های مورد استفاده بسته به سن و علاقه‌ی زبان‌آموزان متفاوت خواهد بود. برای آموزش زبان فارسی معمولا از کتاب‌های «فارسی بیاموزیم» و «آموزش نوین زبان فارسی» و برای آشنایی با ادبیات فارسی و خوانش متون از متن‌های مختلفی بسته به علاقه و سطح شاگردان استفاده می‌کنم. هنگام تدریس معمولا از انیمیشن، فیلم‌های کوتاه و موسیقی‌های متناسب با مطالب درس و مرتبط با متن‌ها نیز بهره می‌گیرم تا فرایند یادگیری برای شاگردان شیرین‌تر و آسان‌تر شود.


سابقه تحصیلی و کاری:

  • دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فروسی مشهد.

  • تدریس در مدرسه‌ی صبا به عنوان دبیر ادبیات و نگارش (۹۳ تا کنون).

  • همکاری با مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید بهشتی (۹۸-۹۶).

  • تدریس خصوصی آموزش فارسی به غیرفارسی زبانان (۹۴ تا کنون). 

  • تدریس فارسی عمومی در دانشگاه‌های فردوسی مشهد، پیام نور ورامین و دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۹۴-۸۸). 

  • همکاری به عنوان مولف با فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دانشنامه ی فرهنگ عامه‌ی ایران و فرهنگ لغات فارسی برای نوجوانان. 

  • دریافت عنوان دانشجوی استعداد درخشان رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران در سال ۸۲.

نظرات

نرگس: روش تدریس ثمین جان واقعا عالیست. محتوای آموزشی که انتخاب می کند کاملا با سطح تسلط دانش آموز و همینطور نیازهای آن مطابقت دارد. من ازشون خواستم که متنهایی را کار کنند که علاوه بر آموزش فارسی به آشنایی دخترم با مولفه های  فرهنگی ایران کمک کند و ایشون دقیقا همین کار را کردند. دخترم هم خیلی بعد از کلاس از آنچه یاد گرفتند احساس رضایت دارن.


Asma: A great, pedagogue, flexible, considerate and devoted teacher. 15 classes so far with Samin and I'm very happy to have found her. Thank you !