top of page
ثمین
average rating is 4.8 out of 5

4.8 ستاره | 6 امتیاز

... از ... نظر

ثمین اسپرغم

قصه‌های عامیانه و اساطیری، فارسی برای بزرگسالان غیرفارسی‌زبان

مناسب برای: نوجوان و بزرگسال

میزان تسلط به زبان انگلیسی: متوسط

مهارت‌ها:

این معلم هم اکنون زمان خالی ندارد

این کلاس را هدیه دهید

زمان جلسات: ۶۰ دقیقه | هزینه 10 دلار کانادا

درخواست جلسه معرفی رایگان

درباره‌ی من:

من معلمم و شیفته‌ی شغلم. از شاگردانم انرژی و انگیزه می‌گیرم و می‌کوشم که من و کلاس‌هایم نیز برای آن‌ها چنین باشیم. از کودکی عاشق خواندن بودم و پرواز بر بال‌های لطیف قصه‌های شگفت و داستان‌های فانتزی برایم شیرین‌ترین تفریح بود. کتابخوانی‌های کودکی دریچه‌ای شد رو به مسیری دراز اما پر نقش و نگار و دلنواز که سرانجام مرا به دانشکده‌ی ادبیات و گروه زبان و ادبیات فارسی کشاند و بدین ترتیب کتاب‌ها، این دوستان بی‌زبان سخن‌دان کودکی، همنشینان همیشگی‌ام شدند و ادبیات فارسی و داستان‌های شیرینش بخشی جدا‌نشدنی از زندگی‌ام.  


درباره‌ی من:

شیوه‌ی تدریس:

شیوه‌ی تدریس:

روش تدریس و کتاب‌های مورد استفاده بسته به سن و علاقه‌ی زبان‌آموزان متفاوت خواهد بود. برای آموزش زبان فارسی معمولا از کتاب‌های «فارسی بیاموزیم» و «آموزش نوین زبان فارسی» و برای آشنایی با ادبیات فارسی و خوانش متون از متن‌های مختلفی بسته به علاقه و سطح شاگردان استفاده می‌کنم. هنگام تدریس معمولا از انیمیشن، فیلم‌های کوتاه و موسیقی‌های متناسب با مطالب درس و مرتبط با متن‌ها نیز بهره می‌گیرم تا فرایند یادگیری برای شاگردان شیرین‌تر و آسان‌تر شود.


سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

  • دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فروسی مشهد.

  • تدریس در مدرسه‌ی صبا به عنوان دبیر ادبیات و نگارش (۹۳ تا کنون).

  • همکاری با مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید بهشتی (۹۸-۹۶).

  • تدریس خصوصی آموزش فارسی به غیرفارسی زبانان (۹۴ تا کنون). 

  • تدریس فارسی عمومی در دانشگاه‌های فردوسی مشهد، پیام نور ورامین و دانشگاه آزاد اسلامی تهران (۹۴-۸۸). 

  • همکاری به عنوان مولف با فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دانشنامه ی فرهنگ عامه‌ی کشور و فرهنگ لغات فارسی برای نوجوانان. 

  • دریافت عنوان دانشجوی استعداد درخشان رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران در سال ۸۲.

مدرک تحصیلی

نظرات

نظرات

*Ms. Espargham is excellent teacher. She is able to engage my daughter and keep her interested in learning Farsi as a second language. Armita loves to take lessons with her and looking forward to her classes every week.


شیرین: بصورت کلی از خانم اسپرغم بسیار راضی هستم، اما روند یادگیری دخترم کند است که برمیگرده به دخترم اما خانم اسپرغم عالی هستند.


Zahra: Ms Spargham is an excellent teacher and is able to engage and encourage my daughter in learning Farsi as a second language. I strongly recommend her.


مریم: ثمین جان آموزگاری فرهیخته، منظم، با برنامه، جدی و در عین حال مهربان، صبور و اهل فرهنگ هستند. دخترکم به کمک ایشون با قصه های شاهنامه و داستان‌های کهن فارسی آشنا شد و من هم از شنیدن صدای گرمشون که توی خونه می پیچد و حکایت از زال و رودابه و رستم و ماه پیشانی و …. دارد، لذت وافر برده ام. از ثمین عزیز و درسون بابت انتخابهای نیکشون سپاسگزارم.


نرگس: روش تدریس ثمین جان واقعا عالیست. محتوای آموزشی که انتخاب می کند کاملا با سطح تسلط دانش آموز و همینطور نیازهای آن مطابقت دارد. من ازشون خواستم که متنهایی را کار کنند که علاوه بر آموزش فارسی به آشنایی دخترم با مولفه های  فرهنگی داخل کشور کمک کند و ایشون دقیقا همین کار را کردند. دخترم هم خیلی بعد از کلاس از آنچه یاد گرفتند احساس رضایت دارن.


نظر 1

Asma: A great, pedagogue, flexible, considerate and devoted teacher. 15 classes so far with Samin and I'm very happy to have found her. Thank you !

bottom of page