top of page
مهری
average rating is null out of 5

... از ... نظر

... از ... نظر

مهری مساعد

فارسی

مناسب برای: کودک، نوجوان، بزرگسال و ارشد

میزان تسلط به زبان انگلیسی: متوسط

مهارت‌ها:

وضعیت زمان‌های معلم

این کلاس را هدیه دهید

زمان جلسات: ۶۰ دقیقه | هزینه 11 دلار کانادا

درباره‌ی من:

من پرهیجان و پرانرژی و خیلی خونگرم هستم. همچنین اینقدر به آموزش علاقه مند هستم که از دوران مدرسه این کار رو شروع کردم و مطالبی رو به دوستانم یاد می‌دادم و تا مطمئن نمی‌شدم کاملا یاد نگرفتند به کارم ادامه می‌دادم و عشق به یادگرفتن و یاد دادن همچنان با من هست. با توجه به رشته تحصیلی‌م به شعر و داستان خیلی علاقه دارم اما علاوه بر این  تاریخ، جغرافیا و سفر روهم خیلی دوست دارم. این موضوعات در نحوه آموزش من تاثیر ویژه ای گذاشته. یعنی آموزش زبان فارسی من با شعر، داستان و موسیقی همراهه و همینطور به طور مجازی به شهرهای مختلف کشور سر می‌زنیم و اطلاعات جالبی کسب می‌کنیم. البته سطح اطلاعاتی که ارائه می‌دم کاملا بستگی به شرایط سنی و علایق زبان آموز داره. 

به روحیه زبان‌آموزم توجه خاصی دارم و سعی می‌کنم با توجه به روحیه و علاقه ش کاری کنم که کلاس براش جذاب باشه. 

ذهن هر کسی به یک شکل درگیر با موضوع می‌شه، برخی با یک بازی فکری، برخی با شعر و موسیقی و برخی با تصویر؛ من به این موضوع توجه ویژه‌ای دارم. دوست دارم زبان‌آموزانم با علاقه و پیگیری جدی مساله آموزش رو پیگری کنند چون این موضوع بر نحوه تدریس معلم هم تاثیر می‌ذاره و معلم در یک بازه زمانی کمتری مطالب بیشتر و متنوع‌تری رو به زبان‌آموز یاد می‌ده. 


درباره‌ی من:

شیوه‌ی تدریس:

شیوه‌ی تدریس:

از منابع معتبر آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبان استفاده می‌کنم که این کتاب‌ها در حوزه آموزش فارسی پایه، گفت‌و شنود و واژه‌ها و جملات کاربردی هستند.

در تدریس آنلاین از کلیپ آموزشی، شعر، موسیقی و بازی استفاده می‌کنم. تمرین‌هایی ارائه می‌دهم که زبان‌آموز باید آن‌ها را حل کند. همواره درس‌های قبل را مرور می‌کنم که آموزه‌ها در ذهن زبان‌آموز تثبیت شود و یا اگر مشکلی بود برطرف شود. در بازه‌های زمانی مشخص امتحان‌های متنوعی را برگزار می‌کنم. برای تدریس خود یک طرح درس کلی دارم که تمامی دوره را در برمی‌گیرد و یک طرح درس جزیی که مروبط به هر جلسه است. لازم به ذکر است که هر زبان‌آموز با توجه به شرایط سنی، استعداد وعلایق یک طرح درس مجزا دارد.


سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

1. دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شیراز

2. ده سال سابقه تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های دولتی شیراز و پیام‌نور بندر گناوه و دانشگاه فرهنگیان بهبهان

3. سه سال سابقه تدریس زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان در دانشگاه‌های شیراز و شهید چمران اهواز (سال‌های جاری)

4. گذراندن شش دوره تخصصی تربیت مدرس در حوزه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان و کسب گواهی این دوره‌ها از معتبرترین مراکز آزفا (آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان) یعنی بنیاد سعدی و مراکز آزفای دانشگاه‌های فردوسی مشهد، شیراز و شهید چمران اهواز

5.یک سال سابقه تدریس در دبیرستان همای سعادت

6.کسب گواهینامه مهارت خدمات آموزشی با امتیاز کامل از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تخصص شایستگی کارآفرینی AB .

7. یک سال سابقه تدریس خصوصی و آنلاین زبان فارسی به افراد خارج از کشور که ادامه دارد.


مدرک تحصیلی

نظرات

نظرات

نظر 1

bottom of page