سوالات متداول

​درسون چیست؟


درسون وبسایتی است ویژه‌ی ایرانیان ساکن خارج از ایران که بتوانند معلم خصوصی آنلاین پیدا کنند.
بنیانگذاران درسون چه کسانی هستند؟


ما چند خانواده‌ی ایرانی ساکن تورنتوی کانادا هستیم که این وبسایت را درست کرده‌ایم. ما در مدت قرنطینه‌ی کرونایی برای فرزندانمان کلاس آنلاین گرفتیم و فهمیدیم که چقدر این کلاسها با این که آنلاین و از راه دور هستند، مفید هستند و حتا از خیلی از جنبه‌ها بهتر از کلاس‌های حضوری هستند. برای همین تصمیم گرفتیم کاری کنیم که بتوانیم خانواده‌های بیشتری از این مساله استفاده ببرند.
معلمهای درسون چگونه انتخاب شده‌اند؟


حلقه‌ی اولیه‌ی معلمهای درسون، کسانی هستند که معلم خودمان یا فرزندانمان بوده‌اند و ما از تدریسشان رضایت داشته‌ایم. گروهی دیگر از معلمان از طریق شبکه‌ی معلم‌های اولیه و اطرافیان انتخاب شده‌اند. با همه‌ی این معلمان مصاحبه‌ انجام شده است تا ما از صلاحیتشان اطمینان حاصل کنیم. ما هم‌چنین معلمان را با مسایلی که برای تدریس به ایرانیان ساکن خارج از ایران باید مدنظر داشت آشنا کرده‌ایم.
فرآیند کار در درسون چگونه است؟


شما ابتدا معلم خود را در وبسایت درسون انتخاب می‌کنید و فرم درخواست جلسه‌ی معرفی را کامل می‌کنید. ما اطلاعات تماس شما را به معلم می‌دهیم و از او می‌خواهیم که با شما تماس بگیرد و زمان جلسه‌ی معرفی را هماهنگ کند. روش تماس معلم با شما استفاده از واتساپ است. در جلسه‌ی معرفی که رایگان و به مدت ۱۵ دقیقه است، شما و معلم درباره‌ی کلاس صحبت می‌کنید و درباره‌ی برگزاری کلاسهای بعدی تصمیم می‌گیرید. شما سپس می‌توانید در صفحه‌ی شخصی معلم برای یک تک‌جلسه یا یک بسته‌ی ۵ یا ۱۲ جلسه‌ای پرداخت انجام دهید. هزینه‌ی درج شده در وبسایت مربوط به زمانی است که شما بسته‌ی ۵ یا ۱۲ جلسه‌ای را بگیرید. هزینه‌ی تک‌جلسه ۱۵% بیشتر از هزینه‌ی درج شده در وبسایت است.
شما زمان جلسه یا جلسات بعدی را با معلم به طور مستقیم هماهنگ می‌کنید.
کلاسهای درسون برای چه گروه سنی است؟


در صفحه‌ی شخصی هر معلم می‌توانید ببینید که کلاس آن معلم برای چه گروه یا گروهای سنی‌ مناسب است. به طور کلی شاگردان درسون می‌توانند از کودک (پنج سال به بالا)‌ تا بزرگسال باشند. اگر کلاس را برای فرزندانتان انتخاب می‌کنید، می‌توانید در جلسه‌ی معرفی از مناسب بودن کلاس برای فرزندتان اطمینان یابید.
قوانین تغییر زمان یا لغو کلاس چه هستند؟


شما تا ۲۴ ساعت قبل از شروع کلاس می‌توانید با تماس با معلم و هماهنگی با وی زمان کلاس را تغییر دهید.
هزینه‌ی کلاس را چگونه باید پرداخت کنم؟


شما می‌توانید در صفحه‌ی شخصی معلمها برای تک‌جلسه یا بسته‌های ۵ یا ۱۲ تایی از طریق کردیت کارت پرداخت دلخواه را انجام دهید.
آیا من می‌توانم خودم با استادم هماهنگ کنم و هزینه‌ی کلاس را مستقیم به حساب بانکی وی پرداخت کنم؟


متاسفانه خیر. چون این کار باعث ایجاد مشکل در امور حسابداری درسون می‌شود.
کلاس‌ها به چه زبانی برگزار می‌شود؟


زبان کلاسها بستگی به توافق شاگرد و معلم دارد و ما توصیه می‌کنیم شما این موضوع را در جلسه‌ی معرفی مطرح کنید. معلمانی که به زبان انگلیسی تسلط یا آشنایی دارند، این مطلب را در صفحه‌ی شخصی‌شان نوشته‌اند. ما و معلمان به چالشهای آموزش به کودکان و نوجوانان ایرانی نسل دومی که به زبان فارسی تسلط ندارند آگاه هستیم. زبان این کلاسها می‌تواند ترکیبی از انگلیسی و فارسی باشد.
تفاوت وبسایت شما با وبسایتهای مشابهی که در ایران هستند چیست؟


ما به تفاوتهای آموزش به ایرانیان ساکن خارج از ایران بویژه نسل دومی‌ها واقف هستیم و معلمان را در جریان این مسایل گذاشته‌ایم. ما قبل از راه‌اندازی درسون، خود کلاسهای آنلاین زیادی را با معلمان داشته‌ایم و در این وبسایت سعی کرده‌ایم از تجربیات خود بهره برده تا کلاسهای آنلاین به بهترین گونه برگزار شود.
کلاس‌های آنلاین در چه پلتفرمی انجام می‌شود؟


معلم و شاگرد می‌توانند از پلتفرم توافقی خود استفاده کنند. توصیه‌ی درسون به معلمان استفاده از Skype است.
آیا می‌توانم جلسه‌های‌ کلاس را برای خودم ضبط کنم؟


خیر. نه معلم و نه شاگرد اجازه‌ی ضبط جلسات کلاس را ندارند.
کلاسی که من دنبال آن هستم در درسون وجود ندارد. چه کار می‌توانم بکنم؟


خوشحال می‌شویم از طریق صفحه‌ی ارتباط با ما به ما اطلاع دهید. ما سعی می‌کنیم به طور مرتب بر اساس تقاضاها کلاس‌های جدید اضافه کنیم.
زمان کلاس یک ساعت نوشته شده است ولی ترجیح من کلاس‌های نیم‌ساعته است. چه کار می‌توانم بکنم؟


شما می‌توانید این موضوع را در جلسه‌ی معرفی با معلم در میان بگذارید و زمان جلسه را طبق توافق نصف کنید. در این صورت هزینه‌ نیز نصف می‌شود. تغییر زمان کلاس به جز نصف شدن امکان پذیر نیست.
آیا امکان برگزاری جلسات نیمه‌خصوصی با بیش از یک شاگرد هست؟


شما می‌توانید این موضوع را با معلم در جلسه‌ی معرفی مطرح کنید. در صورتی که این امکان باشد، هزینه‌ی کلاس به ازای هر شاگرد اضافه، ۲۰٪ زیاد می‌شود.
آیا جلسه‌ی تعیین سطح وجود دارد؟ آیا امکان آن هست که من با معلم صحبت کنم تا مطمئن شوم که کلاس برایم مناسب است؟


بلی. جلسه‌ی معرفی رایگان و برای ۱۵ دقیقه است تا شما نسبت به مناسب بودن کلاس اطمینان حاصل کنید. در این جلسه معلم می‌تواند تعیین سطح نیز انجام دهد.
آیا ممکن است قیمت کلاسها در میان کار تغییر کند؟


درسون حق تغییر قیمت کلاس‌ها را برای خود محفوظ می‌داند. ولی هرگاه شما برای بسته‌ی چند جلسه‌ای از یک کلاس پرداخت انجام دهید، در صورت تغییر قیمت، تا پایان جلسات آن بسته، قیمت برای شما تغییری نمی‌کند.
قیمت کلاس‌ها بر چه اساسی تعیین شده است؟


قیمت کلاس‌ها را معلم‌ها تعیین می‌کنند و درسون دخالتی در این باره ندارد. درسون تنها یک بازه‌ی پیشنهادی یکسان برای قیمت‌ها به همه‌ی معلم‌ها اعلام کرده است.