top of page
نیلوفر
average rating is null out of 5

... از ... نظر

... از ... نظر

نیلوفر رضا‌بنده‌لو

ریاضی

مناسب برای: نوجوان، بزرگسال

میزان تسلط به زبان انگلیسی: خوب

مهارت‌ها:

وضعیت زمان‌های معلم

این کلاس را هدیه دهید

زمان جلسات: ۶۰ دقیقه | هزینه 15 دلار کانادا

درباره‌ی من:

پانزده ساله که بودم، مطمئن بودم می‌خواهم در دبیرستان علوم انسانی بخوانم و در دانشگاه، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل را ادامه بدهم. تصور کنید سال ۱۳۷۲ است و در یک شهرستان کوچک زندگی می‌کنی و این رشته حتی برای بعضی معلم‌هایت هم ناآشنا است. بعد، مصیبت بزرگ‌تر این باشد که معدلت عالی است و به نظر مدیر مدرسه خیلی باهوش می‌آیی و خلاصه با همدستی مادرت، تو را مجاب که نه ولی وادار می‌کنند رشته‌ی ریاضی را انتخاب کنی. خب من سرتق‌تر از آن بودم که زیر بار بروم و برای همین سال دوم دبیرستان، خودم را دستی‌دستی رفوزه کردم که بگذارند بروم انسانی بخوانم. این که الان اینجا به عنوان معلم ریاضی دارم برای شما درباره‌ی خودم حرف می‌زنم، ته قصه را حتما لو داده ولی بگذارید بقیه‌اش را هم برایتان بگویم. با من توافق شد که در دبیرستان ریاضی بخوانم و بعد برای دانشگاه، رشته‌ام را تغییر بدهم و من دوباره شدم دختر درسخوان خانم مامان و دانش‌آموز پرتلاش خانم مدیر. وقت کنکور که شد، خودم هنوز خودم را رئیس‌جمهور که نه ولی لااقل وزیری سفیری کارداری چیزی می‌دیدم ولی خانم مدیر من را شکل معلم ریاضی می‌دید و دست سرنوشت یک‌جور محکم یقه‌ی من را گرفت و برد سر کلاس‌های دبیری ریاضی. محکوم بودم معلم ریاضی بشوم و شدم اما بعد دیدم راستی‌راستی من جایم همینجاست. سر کلاس، پیش نوجوان‌هایی که بلدم جهان‌شان را درک کنم و همزمان که ریاضی یادشان می‌دهم، با هم سرک می‌کشیم به دنیای همدیگر و زندگی را تمرین و تجربه می‌کنیم؛ با همان علوم انسانی که خودم تلاش کردم یاد بگیرم و حظش را ببرم.


درباره‌ی من:

شیوه‌ی تدریس:

شیوه‌ی تدریس:

از همان اولین تجربه‌های معلمی فهمیده بودم که هر دانش‌آموز و هر کلاس درس، شیوه‌ی تدریس خودش را می‌خواهد اما حالا که دارم روی علوم آموزشی تخصصی‌تر کار می‌کنم می‌توانم با اطمینان این را بگویم که شیوه‌ی تدریس فقط امکانات آموزشی و استراتژی‌های کاربردی آموزشی نیست. برای همین بسته به ویژگی‌های شخصیتی دانش‌آموزان و امکانات و شرایط می‌سنجیم که کدام مسیر برای یادگیری‌مان جذاب‌تر است و چاله چوله‌ی کمتری دارد و صد البته که ریاضی به خاطر قلق‌های پیچیده‌اش کمی دست ما را می‌بندد اما پاهای‌مان هنوز در اختیار خودمان است و می‌شود راهی را برویم که هم ریاضی از ما راضی باشد هم ما او را با دق خوردن کمتری تحمل کنیم.  خلاصه که چه از تخته‌های  هوشمند و قلم‌های نوری و تکنولوژی‌های مدرن استفاده کنیم چه همان کاغذ و قلم بی‌ادعای همیشگی، ریاضی را یاد می‌گیریم و از این بابت نه تنها ملالی نیست که کلی هم ذوق می‌کنیم از پسش برآمده‌ایم.


سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

من از نوزده سالگی استخدام آموزش و پرورش شدم و تا همین چند سال پیش معلم رسمی آموزش و پرورش ایران بودم. سال‌‌های دانشجویی با موسسه‌ی دبیران قلم، کار می‌کردم و به شکل خصوصی تدریس می‌کردم. بعد از پاندمی کرونا، تدریس آنلاین به زبان انگلیسی را شروع کردم و تا امروز مشغولش هستم. در ایران فوق‌لیسانس ریاضی از دانشگاه خواجه نصیر طوسی گرفتم و حالا در هلند فوق‌لیسانس علوم آموزشی خوانده‌ام و تمرکزم روی یادگیری تعاملی است و در حوزه‌ی طراحی آموزشی با تمرکز روی تعامل بین دانش‌آموز و معلم و در چارچوب تکنولوژی‌های جدید، تحقیق و تجربه می‌کنم. 


مدرک تحصیلی

نظرات

نظرات

نظر 1

bottom of page