top of page
شانای
average rating is 5 out of 5

5 ستاره | 6 امتیاز

... از ... نظر

شانای ظفری

نجوم و فیزیک کودکان

مناسب برای: کودک، نوجوان، بزرگسال و ارشد

میزان تسلط به زبان انگلیسی: خوب

مهارت‌ها:

همکاری این معلم با درسون پایان یافته است
لطفا برای دیدن بقیه‌ی معلم‌های نجوم به
لینک زیر مراجعه کنید
https://www.darsoon.com/science

این کلاس را هدیه دهید

زمان جلسات: ۶۰ دقیقه | هزینه 11 دلار کانادا

رزرو و پرداخت
درخواست جلسه معرفی رایگان

درباره‌ی من:

سلام، من شانای‌ هستم. از دبیرستان عاشق فیزیک و نجوم بودم. وقتی بین انتخاب دو رشته‌‌ی معماری و فیزیک که در دانشگاه قبول شدم، فیزیک را انتخاب کردم و نجوم را به صورت آماتوری در کنارش دنبال کردم، فهمیدم؛ راهی که دارم می‌روم را، درست انتخاب کرده‌ام. از همان دوره‌ی کارشناسی که یکی از استادهایم داستان ریچارد فاینمن و زندگی‌اش را تعریف کرد و از تجربه خودش گفت که در طول ۲۵ سال تدریس‌اش در دانشگاه، همیشه یک کلاس اول دبیرستان هم تدریس می‌کرده، تصمیم گرفتم که مثل او، همیشه میزانِ درک خودم ازعلم فیزیک را، با سوال‌های بچه‌ها به چالش بکشم و بتوانم در سطح درک آن‌‌ها مسائل فیزیک را توضیح بدهم. درطول این‌ سال‌ها همیشه در کنار درسی که خوانده‌ام سعی کرده‌ام به صورت محدود شاگرد داشته باشم تا این هدفم را در زندگی همیشه زنده نگه دارم. در تابستان امسال، با وجود کرونا، که فرصت شرکت در واحدهای مجازیِ مناطق مختلف دنیا فراهم شده بود، واحدی به عنوان "تدریس فیزیک به بچه‌های پایه‌ی ابتدایی‌‌" را در یکی از موسسات انگلیس برداشتم و از سال پیش تاکنون،‌ رئوس این واحد را با تجربه شخصی و هدفم آمیختم و شروع به تدریس فیزیک به پایه‌ی ابتدایی کردم.


درباره‌ی من:

شیوه‌ی تدریس:

شیوه‌ی تدریس:

روشی که من در این سال‌ها برای تدریس علم استفاده کرده‌ام، معمولا یادگیری به صورت غیرمستقیم بوده و بیشتر کودک در کلاس درگیر می‌شود و صحبت می‌کند، در این روش، معلم نقش هدایت‌گر و تسهیل‌گر دارد. کودک گاهی با بازی که انجام می‌دهد مطلب علمی را فرا می‌گیرد و گاهی با مدل‌سازی، انجام آزمایش و دیدن فیلم. در واقع در این روشِ تدریس، قرار نیست معلم متکلم وحده باشد و یک سرفصل را درس دهد، بلکه قرار است در قالب فعالیتی که در کلاس انجام می‌شود سوال‌هایی را مطرح کند و اول ذهن کودک را به چرایی برساند و بعد درباره چگونگی‌اش صحبت ‌کند.


سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

سابقه‌ی تحصیلی و کاری:

- دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان 

- عضو انجمن نجوم آسمان توس مشهد، از سال ۱۳۸۵ تا کنون 

- ساخت ابزار نجومی  استرلاب  و ربع دستور، سال ۱۳۸۶  

- پیدا کردن هندسه‌ی دیوار نماز عصر غیاث‌الدین جمشید کاشانی و منتخب سخنرانی برتر در باشگاه نجوم، سال ۱۳۸۷   

- تدریس فیزیک و علوم به صورت خصوصی از سال ۱۳۹۸- ۱۳۸۵ 

- دستیار آموزشی (TA) دروس کارشناسی فیزیک ۱۳۹۳-۱۳۹۱ 

- معلم نجوم پایه‌های سوم و چهارم ابتدایی ۱۳۹۵-۱۳۹۳ 

ـ تدریس دوره‌های فیزیک در مقطع ابتدایی به صورت مجازی، به روش تدریس مدارس انگلستان ۱۴۰۰-۱۳۹۹

مدرک تحصیلی

نظرات

نظرات

Leili: Shanay knows how to work with kids - she is patient, knowledgeable, kind, … our family love her. Thanks Shanay joon!


آفرین:  پسر من علاقه زیادی به ستاره شناسی داره، اما چون سنش کمه و اطلاعات من هم خیلی در این مورد کمه، بیشتر دانشی که داره به صورت غیر منسجم و پراکنده و از منابع مختلف بوده،  به نظر من هیچ کسی بهتر از شانای نمیتونست خیلی مرتب و دوستانه و فان و با یه برنامه منظم دانش پسر من رو زیاد و دانسته هاش رو مرتب کنه، پسر من هر روز بی صبرانه منتظر روز دوشنبه است که هنگام کلاسش بشه و واقعا از هر لحظه بودن در کلاس لذت میبره، ایشون نه تنها معلم بسیار شایسته، با سواد و خوش اخلاقی هستن بلکه یه دوست خوب هم برای پسر من هستن، تنها کلاس آنلاینی که همیشه صدای خنده پسر من در خونه میپیچه و چی بهتر از این؟ :)


شیوا : شانای جان خیلی خوش اخلاق، با حوصله، و مهربانند و به اینکه شاگردان رو به مفاهیم علاقمند کنند خیلی اهمیت میدهند.


آیدا: همه چیز خیلی خوب و عالی بود

نظر 1

bottom of page